Ricky Martin & Jwan Yosef | Trendseteri
Menu

Се вери Рики Мартин

Рики Мартин го рече судбоносното „Да“

 

Латино заводникот и поп ѕвездата Рики Мартин го рече судбоносното „Да“ на својот догогодишен партнер, сирискиот уметник Јван Јосеф. Рики пред неколку години во јавноста ја призна својата хомосексуалност, па дури и напиша книга во врска со тоа. Женската популација се разочара во својот идол кој кажа дека е лудо вљубен во друг маж. Рики има два сина близнаци од сурогат мајка. Венчавката со неговиот партнер Јосеф ќе биде во Лос Анџелес, во потесен круг на семејството и пријателите.

15085743_10154693842766081_8778089475889639636_nrickey-martin_650_010314043246filesmartin-debut