Првата колекција на McDonald’s | Trendseteri
Menu

Првата колекција на McDonald’s

McDonald’s полека влегува и во светот на модата

 

Токму за време на празниците и предновогодишната еуфорија, Мекдоналдс ја лансираше својата прва колекција за гардероба Golden Arches Unlimited.

Нивната прва линија вклучува облека како плетени зимски џемпери, дуксери, маички, шорцеви, чорапи, капчиња, модни додатоци како чанти и кравати, тетратки, лампиони, сето тоа во fast food стил, односно стил инспириран од брзата храна. Па така можете да забележите принтови од плескавици, помфрит, боите и логоата на брендот и сл.

McDonald’s полека влегува и во светот на модата. Дали би ги облекле овие парчиња облека?

goldenarchesunlimited.com