Пролетта враќа трендови од 90-тите | Trendseteri
Menu

Пролетта враќа трендови од 90-тите

Кожни бермуди

 

Сите водечки дизајнери веќе ги претставија своите колекции за пролетната сезона во 2020 година и ни станува јасно како ќе изгледаат стајлинзите кога ќе стапат во сила топлите пролетни денови.

На сите модни писти доминираше едно парче, кожни бермуди кои ќе ги гледате во сите комбинации.

Овие бермуди можат да се носат во спортски комбинации со патики, но еднакво добро изгледа и во комбинација со високи потпетици.