Плишот повторно ја освојува модната сцена | Trendseteri
Menu

Плишот повторно ја освојува модната сцена

Трендот од 90-те се враќа повторно!

 

Облеката од плиш, која беше ултра популарна во 90-те, оваа сезона повторно се враќа на голема врата. Многу од познатите убавици излегоа со нивните дневни комбинации во кои плишот доминира. Овој материјал асоцира на моќ и елеганција.