Штом таа стапна на црвениот тепих, сите други станаа небитни | Trendseteri
Menu

Штом таа стапна на црвениот тепих, сите други станаа небитни

Пенелопе Круз ги засени сите останати на цервениот тепих во Венеција


На Филмскиот фестивал во Венеција се одржа премиерата на филмот The Laundromat, на која се собраа највлијателните и најпознатите луѓе од светот на шоу-бизнисот.

По црвениот килим на оваа петта фестивалска вечер прошетаа двете најубави жени во Европа и светот, но сепак едната од нив го „украде“ целото внимание…

Ѕвезда на вечерта секако беше Пенелопи Круз, која доминираше во белиот, перјест фустан – раскошна креација на „Версаче“.