Совршена елеганција со македонски потпис | Trendseteri
Menu

Совршена елеганција со македонски потпис

Пенелопе Круз остава без здив во совршено елегантен црн фустан

 

Шпанската актерка Пенелопе Круз (44) во Берлин е наградена со престижната германска медиумска награда Бамби.

Славната актерка и добитничка на Оскар, сите присутни ги остави без здив со својот црн фустан, кој е креација на Тони Матичевски. Австралиски дизајнер со македонско потекло, кој неодамна го креираше и фустанот на Џенифер Лопез во кој блесна на „Women in Hollywood“