Пампас трева - совршена декорација во домот | Trendseteri
Menu

Пампас трева – совршена декорација во домот

Магична билка за магичен простор

 

Јужноамериканска пампас трева е новото растение кое е хит во декорот на домот и украсувањето на сите прослави. Пампас тревата (Cortaderia Selloana) ја красат долги стебла и раскошни листови кои привлекуваат внимание и освојуваат со својот необичен облик и текстура и нежни пастелни нијанси. Заради висината потсетува на трска.

Оваа прекрасна неодоливо потсетува на топли летни денови, па со првите зраци на сонцето е идеален магичен украс за ентериерот во домот.