Идеално палто за пролет 2019 | Trendseteri
Menu

Идеално палто за пролет 2019

Хит палта во модерни бои


Палтото е одлично решение за пролетните денови!
 
Како да се облечете за ладното утро и врелото попладне е најголемата дилема овој период. Најдобро решение е палтото, а оваа сезона се модерни нешто подолги кои наутро добро ќе ве згреат.
 
Ако на себе ставите марама и под палтото се облечете слоевито, ќе бидете затоплени, а подоцна само ќе извадите еден слој од себе и ќе изгледате одлично.
 
Хејли Болдвин, прогласена за најсексапилна жена на планетата, го потврдува тоа. Таа со палто комбинира дебели блузи, широки ролки и тенки топ маици.
 
 Погледнете во галеријата како изгледаат овие комбинации!

Photo: Profimedia