Како да изгледате шик секој ден - Оливија Палермо | Trendseteri
Menu

Како да изгледате шик секој ден – Оливија Палермо

12 едноставни правила на Оливија Палермо

 

Многу трендсетерки дојдоа и поминаа и тоа со спектакуларен стил. Сепак познатата Њујорчанка останува и понатаму неприкосновена со оправдана причина секако.

Станува позната како ПР на модната куќа „Diane von Fürstenberg“, но и како ѕвезда од серијата „The City“. Оливија е од оние кои никогаш не направиле модна грешка и добро ги познава стилските правила. Нејзиниот рецепт е: помалку е повеќе и едноставното е новото комплицирано.

Со причина и понатаму е една од најфотографираните ѕвезди, затоа што нејзиниот избор е едноставно непогрешлив. Иако поседува моќ да носи само креации на звучни модни куќи, таа не инсистира на тоа.

Секогаш комбинира старо со ново и во тоа е баш успешна.

Ова се некои од нејзините правила со кои секогаш изгледа ефектно и шик:

 

1. Бел спортски фустан и војнички стил капут

 

2. Спој на впечатливо парче со класично

 

3. Ефектен детал

 

4. Детал кој ги менува правилата, но и нијансирани фармерки

 

5. Микс од впечатливи колоритни принтови но со комплементарни бои

 

6. Монохроматски изглед заокружен со парче со неутрална боја

продолжува на наредната страница  продолжи > 1/2