Незаборавни жени во незаборавни фустани | Trendseteri
Menu

Незаборавни жени во незаборавни фустани

Иконски фустани кои ќе ги паметиме засекогаш

 

Познатите дами отсекогаш ни биле инспирација за модниот изглед и заедно со најпознатите модни куќи ни ги диктираат модните трендови, а мораме да признаеме дека секогаш се воодушевуваме на нивните свечени комбинации, најмногу на раскошните фустани во кои и ние би сакале некогаш да имаме можност да ги носиме.

Токму тие, незаборавните жени во нивните незаборавни фустани ги подготвивме за вас. Меѓу нив ќе видите неколку филмски примери, легендарни изгледи на црвениот тепих и свадби. Ова се најиконските фустани на сите времиња…

 

Ријана во креација на Guo-Pei на Мет Гала во 2015 година

Кејт Мос во прозирен фустан заедно со Наоми Кемпбел, 1993 година

Шерон Стоун во филмот Basic Instinct

Лорен Бакал, To Have and Have Not, 1944

Венчаницата на Грејс Кели

Анџелина Џоли во фустан на Версаче на Оскарите во 2012 година

Бјорк на Оскарите во 2001 година

Мерлин Монро, The Sever Year Itch во 1995 година

Џеј Ло во легендарниот Версаче фустан во 2000 година

2019

Кејт Худсон во легендарниот филм How to Lose a Guy in 10 Days

Одри Хепберн, Breakfast at Tiffany’s во 1961 година

Сара Џесика Паркер во Sex and the City во 2004 година

Кејт Милдтон на свадбата со принцот Вилијам во 2011 година

Стејси Киблер на доделувањето на Наградите на Академијата во 2012 година

Тејлор Свифт на доделувањето на Греми Наградите во 2015 година