Напиток кој диетата ќе ја стави во 5та брзина | Trendseteri
Menu

Забрзува метаболизам, топи масни наслаги

Напиток кој диетата ќе ја стави во 5та брзина – Резултатите брзо ќе ве воодушеват!

 

Овој напиток има ефект на детоксификација, така што ќе му помогнете на организамот да се ослободи од токсините и ќе ја забрза неговата работа.

Потребно е:

  • 300мл топла вода
  • Иседен сок од 1/2 лимон
  • Лажичка корен од ѓумбир (изрендан)
  • Напитокот оставете го да отстои некоја минута, а потоа испијте го

 

Најдобро е да се конзумира наутро на празен желудник и навечер пред легнување.