Naomi Campbell | Trendseteri
Menu

Црниот пантер 25 години на врвот на модните писти

170877902FB00010_Versace_Ru

Британскиот  супер модел Наоми Кампбел

 

Британскиот  супер модел Наоми Кампбел или Црниот пантер како што ја нарекуваат во светот на модата повеќе од 25 години е број еден  на модните писти. Наоми модната кариера ја започнала на 15 годишна возраст, а  денес оваа 45 годишна модна икона е една од најплатените светски топ модели. Досега има сликано реклами за најпрестижните модни куќи, безброј едиторијали за светски магазини.

Светот ќе ја запамети по видео клипот  на поп иконата Мајкл Џексон за песната “In the closet“. Ангелот на брендот Викторија Сикрет денес тежи милиони. Таблоидите ја поврзуваат со многу познати тајкуни и мултимилионери, како рускиот нафташ Владислав Доронин со кого е во врска веќе неколку години.