Наоми Кембел покажа како изгледа без перика | Trendseteri
Menu

Наоми Кембел покажа како изгледа без перика

Една од најуспешните манекенки, објави фотографија на која не носи перика

 
Супермоделот од Велика Британија објави фотографија на социјалните мрежи на која ја покажа својата природна коса.
 
48-годишната Наоми обично ја гледаме со екстензии, перики или капи, а сега одлучи да им покаже се на своите обожаватели.

Photo: Instagram

Минатата година манекенката во јавноста зборуваше за тоа кака малку фалело да остане без коса заради честото користење на екстензии, плетенки и виткањето на косата.
 
Жените кој на овој начин ја „мачат“ косата може да патат од алопеција, која често може да биде трајна.

Photo: Instagram