Најубавите жени на 21ви век | Trendseteri
Menu

Најубавите жени на 21ви век

Спој на женственост, убавина, сексапил и харизма


Убавината е субјективна работа, но овие жени ги гледаме речиси на секоја листа кога станува збор за оваа тема. Тоа значи дека сепак го имаат тој посебен фактор во себе и не попусто им се доделени епитетите „најубави“.

Ја ситниме втората декада на 21ви век, а ова се најубавите жени кои доминираат засега во него

Скарлет Јохансон

Сaлма Хајек

Пенелопе Круз

Оливија Вајлд

Натали Портман

Моника Белучи

Мила Кунис

Марго Роби

Кима Кардашијан

Кејт Бекинсејл
Џесика Бил

Јесика Алба

Џенифер Лопез

Хали Бери

Емили Ратајковски

Шарлиз Терон

Анџелина Џоли

Адријана Лима