Најтоплиот тренд на Инстаграм | Trendseteri
Menu

Најтоплиот тренд на Инстаграм

Џемпери кои ќе ве освојат со својот изглед…

 

Доколку имате Инстаграм, тогаш сигурно сте ги забележале. Социјалните мрежи се преплавени со шарени, дебели џемпери со драматични ракави и впечатливи топчиња, а ги носат сите модни блогерки и трендсетерки.

Моделите во нежно розова боја одлично им прилегаат на русокосите девојки, но колекцијата на овој бренд вклучува џемпери и кардигани во цела палета бои.

Широкиот, голем крој во оваа сезона е и тоа како популарен, а овие џемпери се совршена замена за јакните за премин на сезоната, како и одличен дополнителен слој за студените зимски денови.

Зад овој Инстаграм тренд стои грчкиот бренд „Mum’s Handmade“ кој својата слава ја стекна токму со овие впечатливи плетива кои се, како што и самото име на брендот кажува, изработени рачно и тоа по нарачка, па токму затоа секој примерок од овој џемпер е всушност уникатен.

А, токму заради сето наведено, овие џемпери не се за сечиј џеб, бидејќи чинат над 200 евра и се продаваат на онлајн продавницата на брендот.

Големите, широки џемпери уште минатата година беа застапени на модната сцена, па затоа е време да се потсетиме на доминацијата на овие модели.