„Vogue“ ги избра најдобро облечените жени за 2018 | Trendseteri
Menu

„Vogue“ ги избра најдобро облечените жени за 2018 година

„Vogue“ направи своја листа на 10 најдобро облечени жени оваа година

 
Секоја од дамите што се најде на нивниот список покажа како треба да се однесува и истакнува една жена при чекорењето на црвениот тепих, образложија од Vogue.
 
Тоа се жени кои се наоѓаат во центарот на вниманието со години, било дали расправале за политика, се дружеле со активисти, искажувале мислење, тие ни праќаат порака со нивниот начин и стил на облекување.
 
На списокот се најдоа пејачки, актерки, модели, војвотки…
 
Ова се нивните 10 избранички за оваа година:


Tracee Ellis Ross- актерка


Lady Gaga- пејачка


Meghan Markle- војвотка


Zoe Kravitz- пејачка, актерка и модел

Zendaya- актерка и пејачка

Paloma Elsesser- plussize модел

Seoirse Ronan- актерка

Rihanna- пејачка

Emma Stone- актерка

Gemma Chan- актерка

Photos: Getty Image