Најдобро облечените на Златни Глобуси 2020 | Trendseteri
Menu

Најдобро облечените на Златни Глобуси 2020

Скарлет Џохансон и Кери Вашингтон со разголено деколте, Џеј Ло носеше фустан со џиновска машна на Валентино…

 

Како и секогаш, во центарот на вниманието беа и модните креации на црвениот тепих. Младиот холивудски пар Рами Малек и Руси Бојтон блесна на гламурозниот настан, Џенифер Анистон одбра елегантна тоалета од Dior, Џеј Ло носеше фустан со џиновска машна на Valentino, Скарлет Џохансон и Кери Вашингтон со разголено деколте и многу други холивудски дами.

Погледнете ги најдобро облечените на Златни Глобуси 2020: