Најдобро облечените на MAC Белград | Trendseteri
Menu

Најдобро облечените на MAC Белград

Спектакл од светски размери на “Штарк Арена”

И оваа година се одржа најголемата музичка манифестација во регионот MAC (Music Awards Ceremony) која ги надмина сите очекувања. Гледачите имаа можност да уживаат во спектакл од светски размери.

На оваа церемонија, Тамара Тодевска беше дел од тимот на водители која одлично се снајде во улогата.

Влатко Лозаноски  доби големо признание на Music Awards Ceremony  и освои награда за песната “Мајко” во категоријата Поп Фолк Музика.

Тијана Дапчевиќ зеде награда за преработката на годината заедно со “Фрајле” за песната Негатив. 

И секако, македонската музичка дива Калиопи која растури со нејзиниот спектакуларен настап со песната “Бато”. Калиопи носеше две црни креации на свеченоста.

Познатите личности се потрудија да остават силен впечаток и да блеснат на црвениот тепих, а некои славни дами отидоа и чекор понатака и ги оставија сите без зборови со својата смелост и моден вкус. 

Погледнете ја галеријата…