Ова се најдобрите машки парфеми | Trendseteri
Menu

Ова се најдобрите машки парфеми

Најдобрите машки парфеми за 2019 година кои ги полудуваат жените


Секој маж сака убаво да мириса, а секоја жена сака маж кој мириса убаво. Затоа многу е важно да одберете парфем кој ќе ве усреќи. Ова се десетте најдобри парфеми, со кои никогаш нема да погрешете и сигурно ќе ви се допаднат.


One Million Intense by Paco Rabanne

Интензивниот и силен мирис го прават овој парфем да биде најпосакуван и најпопуларен отсекогаш. Овој парфем е многу популарен и кај жените, па поголемиот број дами се воодушевуваат кога ќе го препознаат овој парфем кај мажите.


A* Men by Thierry Mugler

Силен и мажествен мирис кој ќе ве направи среќни, а вашата поубава половина ќе полудее за вас. Со овој парфем секогаш ќе бидете ѕвезда.


Bleu De Chanel

Аромите од цитрус и дрво го прават овој парфем совршен за сериозните мажи. Одличен е за на работа, бидејќи со овој парфем секогаш ќе делувате сериозно и мажествено.


Acqua di Gio

Свеж, чист и неверојатно заводлив, ова е парфем за сите мажи кои неуморно заведуваат.


Reaction by Kenneth Cole

Уште од своето прво издание од 2004 година, па се до сега, овој парфем е бог за машката самодоверба. Голем број мажи го користат овој парфем, а нивните дами се исто така воодушевени од неговите карактеристики.


Diesel Only the Brave Tattoo

Комбинација од мирис на јаболка и дрво, овој парфем ќе ве направи вистински херој кој освојува многу женски срца.


Escape by Calvin Klein

Достапен уште од 1993 година, се уште ги освојува женските срца, а мажите гордо го користат. Мирисната комбинација на рузмарин, еукалиптуси и диња, ќе ве натерат да се чувствувате елегантни и свежи.


Obsession by Calvin Klein

Популарен уште од 1986 година, се уште е хит кај мажите. Топол и јак мирис кој ја привлекува секоја жена во ваша близина.


HUGO by Hugo Boss

Ако сакате заводлив и мажествен мирис, тогаш ова е вистинскиот избор за вас. Ќе уживате во неговите заносни ноти.


Polo Blue Sport by Ralph Lauren

Долгогодишниот фаворит на голем број мажи, а сега е уште подобар и во новата сина верзија. Мирисна мешавина од цитрус, нане, јаболка, дабов мов и мандарини, нуди парфем со кој ќе се чувствувате вистински.