Трендсетери ве наградува | Trendseteri
Menu

Трендсетери ве наградува

Трендсетери и „Eucerin“ со награда за летото што следи

 

Со појавување на првите сончеви зраци кожата на лицето бара соодветна заштита. „Eucerin“ кремите за заштита од фотостареење и нерамномерна пигментација предизвикана од сонце се идеални за користење во било кој период од годината, особено во летниот период.

За да ја потикнеме свеста за заштита на кожата, Трендсетери и „Eucerin“ ве наградуваат.

Сè што треба да направите за да станете потенцијален добитник е следно:

  • Да сте Фан на нашата страна т.е. да нè следите (Трендсетери на facebook)
  • Споделете ја нашата објава за наградната игра од нашиот Facebook профил јавно (public)
  • Like на статусот за наградната игра на нашиот Facebook профил

Трендсетери ќе ви додели една од четирите Eucerin Sun CC Creme 50+ за сие типови на кожа

Може да учествувате од среда 25. април до среда 02. мај

На следен линк имате неколку совети како да се заштитите од несаканати последици од сончевите зраци. Кликни тука

Доделувањето ќе биде по случаен избор, а добитниците ќе бидат известени на 03. мај на нашата Фан страна на Facebook