Модни трендови за 2020-та | Trendseteri
Menu

Модни трендови за 2020-та

Овие модни трендови ќе владеат во 2020-та година, а многу од нив веќе ги имате во вашиот гардеробер

 

Доколку наскоро планирате шопинг за подновување во новата година, можеби ќе ве интересира која облека ќе биде посебно популарна во 2020-та.

Овие трендови ни доаѓаат од најпознатите модни списанија, кои секојдневно служат како непресушени извори за модна, па и животна инспирација. Некои парчиња облека сигурно веќе ги имате во гардероберот, а во продолжение ви ја откриваме целосната листа.

 


Тренди бои

 

  • Интезивно црвена и розева
  • Беж
  • Бела и крем
  • Зелена и класично сина 

 Широки сакоа и шорцевиКожнени црни јакниВпечатлив ремен околу струк и каубојкиСандали со тенки ременчиња