Модната недела во Њујорк поместува граници: Ирина Шејк со робот на писта! | Trendseteri
Menu

Модната недела во Њујорк поместува граници: Ирина Шејк со робот на писта!

Модната недела во Њујорк поместува граници: Ирина Шејк со робот на писта!

 

 

Модната недела во Њујорк повторно ги поместува границите! Ревијата на познатиот германски дизајнер Филип Плејн ќе остане запаметена во историјата на модата како “Вселенска” ревија. Ирина Шејк пристигна со вселенски брод, а на модната писта се прошета со робот.

Спектаклот кој го подготви тимот на Филип за претставување на есенската колекција беше единствен.

“Ревијата е како погреб. Со месеци работите за да направите шоу, а откако својата колекција ќе ја претставите на јавноста, ја закопувате и почнувате да размислувате за нова”, изјави Плејн за БиБиСи.

Благодарение на Ирина Шајк која на ревијата пристигна со вселенски брод, а на сцената се појави со робот, оваа ревија на германскиот дизајнер ќе остави свој печат во модата.

Кога станува збор за креациите на Филип Плејн, беа претставени и креации за љубителите на зимските спортови.