Модна лекција на Иванка Трамп | Trendseteri
Menu

Модна лекција на Иванка Трамп

Бело одело за совршен изглед

 

Ќерката на Доналд Трамп, Иванка Трамп (37) повторно  во центарот на вниманието благодарение на нејзиниот стајлинг. Овој пат со стилска лекција како се носи бело одело.

Таа совршено ја истакнува нејзината фигура со белите пантолони комбинирани со бел блејзер кој има посебен детал – црни копчиња. Токму со помош на овој детал успешно го координира останатиот дел од аутфитот. Црните стилски високи потпетици и кожната чанта во иста боја го заокружија нејзиниот елегантен стајлинг. 

Класика збогатена со тренди детали.