Модна инспирација за мажи | Trendseteri
Menu

Модна инспирација за мажи

Како да носите шорцеви и да изгледате стилски


Во летните топли денови, за жените е едноставно – облекуваат шик фустанче и изгледот е комплетен и совршен.

Но, за мажите не е толку едноставно, или барем тие така мислат. Многу мажи сметаат дека кратките панталони не се за дотерување и ги носат само за лежерни комбинации.

Сепак, со добро комбинирање на облеката и модните детали може да изгледате стилски за секаква пригода.

Овие мажи се доказ за тоа дека кратките шорцеви се носат и за лежерна и за дотерана комбинација, па исцрпете инспирација: