Сè уште не сте набавиле??? Брзо во потрага... | Trendseteri
Menu

Сè уште не сте набавиле??? Брзо во потрага…

Повторно на тронот најбараното парче од 80тите години!

 
Баш вака треба да го носите!
 
Боди-блуза во последните неколку години од практично стана парче кое можете да го вклопите баш во секоја комбинација. Што значи не само за на кафе, одлично изгледа и во свечени комбинации.
 
Иако првото нешто што ни паѓа на памет кога ќе се спомене „боди“,се оние памучните што ни ги облекуваа мајките кога бевме мали, во денешно време симболизира нешто сосема друго- тренд, мултипрактичност и удобност.
 
Во последниве години можевме да видиме многу познати личности како Алесандра Амброзио, Бела Хадид, Бјонсе и ред други како го носат.
 
Ако се прашувате зошто боди-то е толку хит, еве неколку одговори:
  • можете да го носите со се – здолништа, фармерки, шорцеви…
  • одлично изгледа за секоја пригода, деловна, лежерна или свечена
  • го има во разни бои и материјали и со интересни детали
  • ја истакнува фигурата на телото, а може да прекрие и недостатоци
Понудата е многу голема, а погледнете ги и нашите предлози. 

2 х 20 минути неделно до совршено тело

Photos: Instagram