Miu Miu со кампања инспирирана од патување | Trendseteri
Menu

Miu Miu со кампања инспирирана од патување

Miu Miu со новата колекција пролет / лето 2019


Фокусирани на темата патување, Miu Miu ангажираше постава модели од светот на модата, филмот и музиката за својата колекција пролет/лето 2019.

Патувајќи со авион, автомобил и автобус, овие жени изгледаат неверојатно модерно додека се одблечени во стил инспириран од 60тите години. Од светкави здолништа до кардигани и чанти, оваа кампања дефинитивно не воодушеви со креациите наменети за поубавиот дел од годината.