Филипинка е прогласена за најубава жена на светот | Trendseteri
Menu

Филипинка е прогласена за најубава жена на светот


ТВ водителката и манекенка Catriona Magnayon Gray од Филипини е новата Мис Универзум.

Оваа преубава 24 годишна девојка е доказ дека најубавите жени доаѓаат од мешани бракови. Нејзиниот татко е Пола Шкот пола Австралијанец, а нејзината мајка Филипинка.

2 х 20 минути неделно до совршено тело

Catriona на инстаграм ја пратат повеќе од половина милион луѓе, а позната е како тв водителка и модел.

Голема прашина се подигна оваа година околу учесничката од Шпанија Anele Ponce, прва трансродна учесничка на Мис Универзум. Таа влезе и во потесниот круг на топ 20.

Првата придружничка е од Јужна Африка Demi li Nei-Piters, додека втора од Венецуела- Stefani Gutierez.

Photos: Instagram