Мајли Сајрус го објави нејзиниот најнов спот | Trendseteri
Menu

Мајли Сајрус го објави нејзиниот најнов спот

Мајли Сајрус го објави нејзиниот најнов спот

 

 

Пеачката Мајли Сајрус го објави нејзиниот најнов спот за песната “Malibu” снимен на плажа. На спотот можеме да видиме како Мајли игра на песокот и пее песна за љубовта. Таа го сними нејзиниот најнов албум во соработка со продуцентот Орен Џоел и го најави својот камбек во рок и кантри стил, за разлика од хип-хоп стилот што го имаше во нејзиниот последен албум.

Гледајте, слушајте и уживајте…