Мајкл Корс паметен часовник – бидете чекор пред сите! | Trendseteri
Menu

Мајкл Корс паметен часовник – бидете чекор пред сите!

Мајкл Корс паметен часовник – бидете чекор пред сите!

Мајкл Kors е добро познат дизајнер, чиј бренд има свој ненадминат корпоративен идентитет. До денес неговите колекции на рачни часовници се меѓу најбараните предмети за купување меѓу познавачите на квалитет и точност. Во сите часовни додатоци направени од Мајкл КОРС се присутни префинетост и рафинирана убавина, а ненадминливите кривини на линиите даваат на величествените производи новина, елеганција и некомплицирана оригиналност.

Новиот паметен часовник на Мајкл Корс за жени насловен како Access Sofie го комбинира современиот гламур со напредна технологија, специјално дизајниран да одговара на сечиј вкус. Уредот има 1.4 инчен AMOLED дисплеј, напојување  со Android Wear, компатибилен со iOS и Android, текст / е-мејл сигнали, известувања за апликации, паметна помош од Google, вградено Фитнес Следење, Google со активен говор, изработен од нерѓосувачки челик.

Access Sofie е наменет за жени и чини 350 долари.