Меланија Трамп - дама со стил | Trendseteri
Menu

Меланија Трамп – дама со стил

Меланија Трамп ги остави без здив сите присутни на инаугурацијата!

 

Заврши инаугурацијата на 45-тиот претседател на САД, Доналд Трамп, кој беше во придружба со сега веќе првата дама и негова сопруга Меланија.

Меланија Трамп се појави во светло син фустан до врат и ракавици, оставајќи ги без здив сите присутни на инаугурацијата. Таа во комбинација со нејзиниот фустан го вклопи и нејзините штикли во иста боја.

 

Меланија уште еднаш покажа дека е вистинска дама со стил!