Меланија Трамп – дама со уникатен и елегантен стил | Trendseteri
Menu

Меланија Трамп – дама со уникатен и елегантен стил

Меланија Трамп – дама со уникатен и елегантен стил

 

 

Првата дама на Америка, Меланија Трамп секогаш изгледа неверојатно и го привлекува вниманието со нејзините модни комбинации. Едноставно, блеска каде и да се појави. Иако може да си ги дозволи и најскапите модни парчиња гардероба на нејзе, Меланија знае и од едноставен стајлинг да направи вистински погодок.

Тоа го докажа и на официјалната посета на Охајо, каде се појави во комбинација која ги воодушеви модните блогерки. Меланија важи за дама која има уникатен и елегантен стил и претставува вистинска инспирација за сите жени.

Убавата словенка се појави во жолт капут и ролка во истата боја, кои совршено се вклопија со кожна кафеава сукња и тигрести салонки.

Целата комбинација ја заокружи со кафеава “Birkin” торба.