Македонија и Светот ја пречекаа Новата 2018 Година | Trendseteri
Menu

Македонија и Светот ја пречекаа Новата 2018 Година

Од Скопје до Њујорк, од Москва до Џакарта, од Лондон до Бејрут… Македонија и Светот ја пречекаа Новата 2018 година

 

 

Насекаде низ светот, од Австралија до Германија, од Кина до Франција, со одбројување, забави и спектакуларни огномети беше одбележан преминот во Новата 2018. година. Погледајте како изгледаше тоа во Македонија и во Светот.

 

Дочек на Новата година во Скопје.

 

Новогодишниот огномет над Опера Хаус во Сиднеј, Австралија.

 

Дочек на Новата година во Сингапур.

 

Огномет на полноќ и во Џакарта, Индонезија.

 

 

Хонг Конг, според светските новински агенции, годинава го имал еден од најспектакуларните новогодишни огномети.

 

Спектакуларен огномет и во белгиската престолнина Брисел.

 

Небото над Виена во моментот на пристигнувањето на 2018-та.

 

Огномет во Пјонгјанг, Северна Кореја.

 

Небото над Брандербуршката капија во Берлин, Германија.

 

Дочек на Новата година во германскиот град Франфурт.

 

Еден од најспектакуларните огномети годинава беше над Париз, Франција.

 

Огномет на лондонскиот Биг Бен, Англија.

 

Новогодишниот огномет над Москва, Русија.

 

Дочек на Новата година во Дубаи.

 

Новогодишниот огномет над Лас Вегас, САД.

 

Огномет на полноќ и во Нов Зеланд.