Мадона го прослави нејзиниот 61ви роденден | Trendseteri
Menu

Мадона го прослави нејзиниот 61ви роденден

Мадона на нејзиниот 61ви роденден покажа дека се годините само бројка


Дека кралицата на поп музиката не запира ниту во 61-та година доказ е видеото на Инстаграм кое го постирала токму на нејзиниот роденден и покажува колку е флексибилна додека се подготвува за турнејата на која ќе го промовира и својот нов албум „Madame X“.

„Madame X се подготвува за својот ден“ – напишала под снимката која за помалку од 24 часа ја прегледале нешто помалку од милион луѓе.

Многу од фановите во коментарите ѝ пишувале пофални зборови и ѝ давале до знаење дека воодушевува со нејзината флексибилност.

Погледнете за што станува збор…