Мадона со својот настап на Мет балот ја воодушеви целата јавност | Trendseteri
Menu

Мадона со својот настап на Мет балот ја воодушеви целата јавност

Мадона – кралицата на поп музиката на Мет балот ја воодушеви целата јавност

 

 

 

На светски познатата Мет гала балот се појави цела светска шоубизнис естрада, а темата беше исклучително интересна и провокативна: “Тела од рајот: мода и католичка фантазија”.

Мадона се појави во креација на Жан Клод Готје и настапи со нејзините хитови кои беа во склоп на темата на гала балот и уште еднаш докажа дека е кралица на поп музиката во светот.