La Perla & Kendall Jenner | Trendseteri
Menu

La Perla

„La Perla“ има нова ѕвезда – Кендал Џенер

 

Ѕвездата на луксузниот бренд „La Perla“, односно заштитното лице на колекцијата пролет/лето 2017 е Кендал Џенер.
Фотографиите за новата колекција ги направи Стивен Клајн, најпознат по фотографиите на Бред Пит и Анџелина Џоли за познатиот магазин „W“.

Од La Perla истакнуваат дека Кендал е новата ѕвезда на оваа кампања и дека во секоја комбинација се нагласува современост, опуштеност, самоувереност и елеганција.

„La Perla“ e луксузен италијански бренд чиј сопственик е Силвија Скаглија, каде на почетокот била само за гардероба, а нивната понуда подоцна е проширена на опрема за плажа, спиење, торби и обувки.

Погледнете ја актуелната колекција на долен веш 2017 со бесплатна достава тука