Тој е најсексепилниот фудбалер во светот, а ова се сите негови бивши девојки | Trendseteri
Menu

Тој е најсексепилниот фудбалер во светот, а ова се сите негови бивши девојки

Бившите девојки на Кристијано Роналдо

 

 

Да се биде успешен спортист не носи само огромни суми на пари и слава, туку и добри девојки чии барања и потреби треба да ги задоволиш. Кристијано Роналдо е најскапиот фудбалер во моментот. Месечно заработува милионски суми на кои сите би позавиделе.

Роналдо разочара многу девојки во светот кога објави дека ќе се ожени со убавицата Георгина Родригес. Сè уште е нејасно како оваа манекенка успеа да го скроти големиот заводник кој со години шеташе едни од најубавите манекенки и актерки.

Доказ за тоа е и цела листа на сите негови бивши девојки:

 1. Jordana Jardel
 2. Karina Ferro
 3. Diana Chaves
 4. Gemma Atkinson
 5. Bipasha Basu
 6. Karina Bacchi 
 7. Carolina Patrocinio
 8. Maria Sharapova
 9. Niki Ghazian
 10. Nereida Gallardo
 11. Letizia Filippi
 12. Luana Belleti
 13. Paris Hilton
 14. Raffaela Fico
 15. Kim Kardashian
 16. Nikoleta Loza
 17. Nataly Rincon
 18. Amal Saber
 19. Daniela Martins
 20. Rita Pereira
 21. Merche Romero
 22. Mirella Grizales
 23. Imogen Thomas
 24. Claudia Sanchez
 25. Cassie Davies
 26. Irina Shayk
 27. Isabel Figueira
 28. Georgina Rodrigues