Џорџ и Амал Клуни кумови на кралското бебе | Trendseteri
Menu

Џорџ и Амал Клуни кумови на кралското бебе

Конечно се дозна и името на кралското бебе

Наследникот на Војвотката од Сасекс и принцот Хари е роден на истиот ден со познатиот холивудски актер Џорџ Клуни, кој треба да го крсти.

Конечно се објави и името на новороденчето кое ќе се вика „Archie Harrison Mountbatten-Windsor“

Кралското бебе е родено на 6 мај, а на истиот ден роденден слави и Клуни, за кого претходно се пишуваше дека ќе го крсти детето на Меган и принцот Хари.

Во кралското семејство своите бебиња се крстат 40 дена после раѓањето, а уште минатата недела се пишуваше дека крстени кумови на бебето ќе бидат Амал и Џорџ. Тоа за Дејли меил го кажал Бен Бреслин, роднина на актерот, но нема потврда од Кесингтонската палата.