Ќерките поубави дури и од мајките | Trendseteri
Menu

Ќерките поубави дури и од мајките

Каква мајка-таква ќерка

 

Како ли би изгледале кога ќе пораснат, ако сега се вака прекрасни?
Ова се децата на познатите дами кои ја наследиле мамината убавина, па може да се каже и повеќе од тоа.

 

Jennifer Lopez

На славната латино дама многумина и завидуваат за нејзиното младолико лице, со кое се гордее и во 49та година. Како ли би изгледала нејзината ќерка кога ќе порасне, ако сега е вака слатка?

 

Jessica Alba

Глумицата има 37 години и е мајка на три деца, две ќерки и еден син. Со години важи за една од најубавите жени кои изгледаат доста младо.
Постарата ќерка е дефинитивно мамина копија.

 

Mila Jovovic

42-годишната глумица е мајка на две ќерки. Постарата „Ever“ (11) најверојатно ќе ја засени и мама.

 

Gwyneth Paltrow

Славната и харизматична блондинка во 2004 година ја роди својата ќерка „Apple“. Не само што личи на неа, туку е и поубава.

 

Denise Richards

Глумицата има три ќерки, две биолошки и една посвоена. Најстарата „Sam“ (14) неверојатно е колку личи со мама, вистинска убавица!