Kim Kardashian | Trendseteri
Menu

Kim Kardashian

 

Ким Кардашиан…контроверзна личност која што има што да покаже

 

Ким Кардашиан полни идната недела 36 години, кои што не и се гледаат. Ќерката на познатиот адвокат Роберт Кардашиан, кој е познат како адвокат на америчката естрада, во јавност се појави прв пат со секс видео со нејзиниот партнер, пеачот Јеј Џеј.

Во истата година започна снимањето и емитувањето на реалното шоу која го прикажува животот нејзин и на фамилијата „Keeping Up with the Kardashians“. Потоа учествуваше како актерка во неколку филмови и серии како на пример CSI : NY,  How i met your mother и други.

Денес е Ким успешна бизнис жена која го води заедно со сестрите Кортни и Клое ланецот на модни бутици „D-A-S-H“ и издавач на модниот бренд „Kardashian Kollection“.

Се надеваме дека уште долго време ќе може да уживаме во убавината на Ким. А сега погледнете ја галеријата…