Ким Кардашиан ги диктира модните трендови | Trendseteri
Menu

Ким Кардашиан ги диктира модните трендови

Ким Кардашиан ги диктира модните трендови


Сакале да го признаеме тоа или не, Ким Кардашијан е една од оние жени која ги диктира модните трендови, бидејќи е една од најпопуларните ѕвезди во светот и ја следат милиони обожаватели на социјалните мрежи.

Овој пат, за среќа на сите љубители на животните и оние кои се борат природното крзно да биде минато во модната индустрија, Ким го претстави нејзиниот најнов моден избор – вештачкото крзно.

Овој пат на радост на љубителите на животните и сите оние кои се борат вистинското крзно да биде минато, избра да носи вештачко крзно. Имено, таа во коментарите под фотографијата на која носи јакна со апликации од вештачко крзно напиша: “Вештачкото крзно е мојата нова опсесија”.

Faux Fur…it’s my new thing ❤️??

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Покрај оваа објава Кардашијан сподели и фотографија на која се гледа како пробува нови леќи за очи во боја, а под неа напиша дека и тие и се опсесија.

New Obsession. Colored Contacts

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on