Кендал Џенер со превисоки чизми до колковите | Trendseteri
Menu

Кендал Џенер со превисоки чизми до колковите

Кендал Џенер со превисоки чизми до колковите

 

Високите чизми се дефинитивно беа најпопуларни претходната сезона. Рамни или на пети, чизмите над колена се носеа цела зима, а се чини дека популарните трендсетерки ги обожаваат и оваа пролет.

Популарната Кендал Џенер ги шокираше своите инстаграм обожаватели со своите нови металик чизми кои се превисоки, дури до колковите. На нејзината објава каде во коментар напиша playing dress up, Кендал доби над 3.2 милиони лајкови и повеќе од 30 000 коментари.