Катерина Урдова,македонско девојче кое ги освои модните писти и во Индија | Trendseteri
Menu

Катерина Урдова,македонско девојче кое ги освои модните писти и во Индија

Нашата манекенка и модел Катерина Урдова од Струмица на големо ги освои светските  модни писти.Урдова веќе неколку години работи како професионална манекенка во светот, фотографирајки  едиторијали за познати светски брендови.Моментно е во родната Струмица.Еве што вели таа за својата кариера-

-“Периодов што измина го поминав на релација Шри Ланка-Индија. Воодушевена сум од нивната традиција и култура. Јас сум личност која нема страв од предизвиците и секој мој успех се должи на state of mind. Кога луѓето ќе слушнат за мојата дестинација на патување,малку се скептични и исплашени како може еден странец да издржи да живее во Индија.Престојот го искористив за одмор ,но и работев на мојата медолеинг кариера.Сликав за “ Еле“, а наскоро ќе заминам во Њу Јорк и едвај чекам. Ревијата на  Michael Cinco ми беше голем предизвик и сум горда на тоа. Мојата матична куќа ВСТ моделс ми овозможи да ја продолжам акриерата во Америка. Убавината е битна, но паметот е пресуден.Воопшто не е лесно да се биде дел од модниот свет, важно е да иамте цел и да останете со двете нозе здраво на земја.Соништата се остваруваат и за тоа пдоложете да сонувает“, вели Катерина Урдова.