Како да носите фланел? | Trendseteri
Menu

Како да носите фланел?

За доза елеганција во вашиот стајлинг


Трендот од пред неколку години повторно се воздигна во минатата година, а така ќе продолжи и во оваа. Се работи за парчињата облека од фланел, кои веќе се дел од новите колекции на најпознатите модни брендови.

Станува збор за материјал кој ќе ве прегрне поубаво од душекот на кој спиете и се вклопува во секоја кежуал варијанта. Секогаш можете да го носите со фармерки, но може малку и да скршнете од правилата и да го свртите вниманието кон панталони, за доза елеганција во вашиот стајлинг.