Џеј Ло и Кендал Џенер во новата Версаче кампања | Trendseteri
Menu

Џеј Ло и Кендал Џенер во новата Версаче кампања

Версаче кампања за новата пролет/лето 2020 колекција

 

Во почетокот на новиот милениум пред 20 години појавата на Џенифер Лопез на црвениот тепих на Grammy наградите во зелен Версаче фустан со длабоко деколте предизвика огромно влијание на сцената.

Со истиот тој фустан славната пејачка повторно блесна на новата кампања на Версаче за колекцијатa пролет/лето 2020, заедно со Кендал Џенер. Новата кампања ја фотографираше познатата двојка Мерт Алас и Маркус Пигот.