Јасмин Мециновиќ | Trendseteri
Menu

Јасмин Мециновиќ-Фудбалерот во Долче Габана

Момчето од скопската населба Аеродром

 

Нашиот млад фудбалер Јасмин Мециновиќ неодамна се врати од Ерменија каде ја продолжи неговата усшешна кариера. Момчето од скопската населба Аеродром е мета на скопските девојки кои се лепат на неговиот  сексапил и харизмата. Него можете да го видите во сите трендовски места низ  градот. Секогаш стокмен во брендот Долче Габана, и тоа во последна мода, Јасмин како урбан фраер живее на висока нога.  Кариерат ја започна во клубот Вардар,а потоа замина во Молдавија, Норвешка, Унгарија каде имаше успешна кариера. На позиција е стопер.Нема девојка.

13631527_10154303350347920_8754892762951852070_n480947_10151353105287920_706362164_n13164224_10154139544812920_7270518265651267224_n576364_10150879755487920_2034803104_n 11222948_10153561675757920_3838635495142062360_n