Интересни факти за Дан Билзериан – Плејбој кралот на инстаграм | Trendseteri
Menu

Интересни факти за Дан Билзериан – Плејбој кралот на инстаграм

Интересни факти за Дан Билзериан – Плејбој кралот на инстаграм

 

 

Дан Билзериан е 32 годишен професионален покер-играч кој е познат и како “Плејбој кралот на инстаграм” благодарение на неговите фотографии во кои се потенцира начин на живот исполнет со приватни авиони, купишта на кеш, забави на јахти, скапи автомобили, раскошна забави се разбира со сексипилни, провокативно облечени прекрасни девојки.

 

1. Дан Билзериан се самопрогласил за Бил Гејтс во покер

 

Со самиот факт дека има заработка на покер од дури 50 милиони долари и дека неговата најсреќна ноќ во покер е 10 милиони долари добивка, повеќе од сигурно е дека тој е во право. Како и да е, тој вели дека не е се во парите. Тој вели: “It’s all about the freedom and being able to do whatever it is that you want to do”.

2. Дан за прв пат, е уапсен во неговата најмала воздраст, кога еден ден во средното училиште каде што учел, доаѓа со пушка во рака. Истиот ден е избркан од училиштето и однесен во затвор каде е задржан 3 недели.

3. Во 2014 е исфрлен од диско во Мајами поради удирање на една девојка по име Ванеса Кастел, со нога во лице. Девојката го пријавува настанот во полиција. Дан е уапсен и однесен во полициска станица.

 

4. Дан Билзериан е бивш припадник на елитната единица “Фоки”.

Во единицата служи 4 години, поминувајќи ги најтешките тренинзи и пред да биде награден со функција, тој е избркан бидејќи влегува во конфликт со дел од неговите административни службеници.

5. Дан Билзериан има преживеано 2 срцеви удари на негова 25 годишна воздраст, а докторите му дијагностицираат пилмонална емболија. Неговите пријатели кажуваат дека главна причина е преголемото конзумирање на кокаин, вијагра, алхохол…

6. Тој е голем љубител на спортски автомобили.

Во 2011 има освоено награда од 400 000 долари за прво место во трка во Италија, со неговиот ѕвер Shelby 427 Cobra од 1965 година, против Голдстејн со Ferrari 458.

7. Дан Билзериан се исто така актер и каскадер.

Тој се појавува во филмовите “Lone Survivor” со Марк Валберг, “The Equalizer” со Дензел Вашингтон и “Olympus Has Fallen” со Џерард Батлер. Во филмот “Lone Survivor” заработува 1 000 000 долари од само едноминутно појавување.

8. Дан Билзериан фрли една порно ѕвезда од кров на куќа во базен. При падот, девојката има повреда на една нога.

9. Дан е голем љубител на мачки. Неговата мачка има неверојатни 750 000 следбеници на инстаграм.