Инспирација од познатите за Halloween маски | Trendseteri
Menu

Инспирација од познатите за Halloween маски

Модерни костими за Halloween

 

Иако Ноќта на вештерките (31 Октомври) или попознато како Halloween не е македонски празник, факт е дека во последниве години и тоа како се празнува, односно се организираат маскембали и тематски забави за паметење.

Како што вчера напоменавме во предлозите за нокти за Halloween, денес ќе зборуваме за предлог-идеи што да облечете да изгледате привлечно, модерно, секси. Сексиот костим на Ноќта на вештерките е токму опцијата која жените ја сакаат, за да бидат во центарот на вниманието на овој празник.

А кој ќе не инспирира, ако не славните личности? Погледнете ја галеријата…