Погледнете ја промената на Наоми | Trendseteri
Menu

Погледнете ја промената на Наоми Кембл во изминативе 25 години

Погледнете ја промената на Наоми Кембел во изминативе 25 години

 

Наоми Кембел е една од најуспешните манекенки и модели на сите времиња. Таа на нејзиниот инстаграм профил објави две фотографии една до друга, каде што првата е од 1992 година, а втората е актуелна односно од 2017 година. Многумина коментираат дека таа всушност за 25 години воопшто не се променила и дека сега изгледа исто како пред 25 години. Не е тајна дека Наоми користела услуги од естетски хирурзи, а нејзиниот пример ни покажува дека таа е јавна личност која најдобро ги искористила тие хируршки интервенции, пред се на нејзиното лице.

Да се потсетиме како изгледала Наоми далечната 1990 година во спотот на песната “Freedom” од сега веќе починатиот Џорџ Мајкл.