Хороскоп Водолија | Trendseteri
Menu

Хороскоп Водолија

Бизнис хороскоп Водолија – Април 2018

 

Водолиите во овој месец ќе имаат најмногу успех во работа, соработка која е поврзана со далечно странство. Ретроградниот Сатурн им носи можност за обновување на соработка која била прекината пред пола година. Ретроградиот Меркур, пак, од друга страна ќе им ја отежни комуникацијата и шансата да се покажат во вистинско светло. Фазата на млада Месечина на 16ти во полето на комуникација носи можност за подобрување на состојбата во сите области поврзани со трансфер на информации, апликации и работа која е поврзана со секојдневно патување и транспорт.

Најголемиот успех на професионален план ќе го имаат оние Водолии кои работат за себе или соработуваат со странство. Последните 10 дена од месецот се поволни за влегување во партнерска соработка која ќе вроди со плод до крајот на летото.

Поволни датуми: 10,11,25 и 26.
Неповолни датуми: 1,2, 22 и 23.

 

Овен   Бик   Близнаци   Рак

 

Лав   Девица Вага  Скорпија

 

Стрелец  Јарец  Водолија  Риби