Хороскоп со Тамара | Trendseteri
Menu

Хороскоп со Тамара

Љубовен Хороскоп за месец март

 

Во соработка со Тамара Грујовиќ и Bravo Caffe ви го претставуваме љубовниот хороскоп за месец март

Во месецот на Астрологијата пишуваме за љубовта.
И во овој месец ќе имаме два пати фаза на полна Месечина (на 2ри Март и во последниот ден од месецот).
Венера ќе го смени знакот на 7ми Март – тогаш преоѓа во Овен.
Меркур ќе биде ретрограден од 23ти Март, па сѐ до 15ти Април.
И Марс го менува знакот на престој, на 18ти Март – преоѓа во Јарец.

На 21ви Март Сонцето влегува во Овен и со тоа стартува нова астролошка година. Воедно на овој ден го славиме светскиот ден на Астрологијата.

 


Овен
21.03 – 20.04

Бик

20.04 – 21.05
 
Близнаци

21.05 – 21.06
 
Рак

21.06 – 23.07
 
Лав
23.07 – 23.08
 
Девица
23.08 – 23.09
 
Вага
23.09 – 23.10
 Скорпија
23.10 – 22.11
 Стрелец
22.11 – 22.12
 
Јарец
22.12 – 20.01
 Водолија
20.01 – 19.02
 
Риби
19.02 – 20.03

* Имајте предвид дека прогнозите се попрецизни доколку го знаете вашиот подзнак. За оние кои својот подзнак го знаат – читајте и за сончевиот знак и за подзнакот.